Головна » 2016 » Січень » 09 » Система уроків з української мови за темою "Речення" урок 5 (4клас)
15:18
Система уроків з української мови за темою "Речення" урок 5 (4клас)

                                                                УРОК 5

ТЕМА.  Складання речень за зразком та схемою.

 

МЕТА.  На основі знань учнів визначити в реченні головні і другорядні члени речення, учити їх складати речення за схемами, будувати різні варіанти одного і того самого речення, змінюючи логічний наголос, виховувати любов до тварин,дбайливе ставлення до них.

Основні завдання уроку:

         1.Опанування нового матеріалу:

         - складати схеми до речень;

         - будувати речення за схемами.

 

         2.Підвищення орфографічної грамотності: слова з ненаголошеними е, и в корені слова.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

 

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

1.Перевірка виконаного завдання 2 до вправи 72.

- Яке правило використано при написанні слів із пропущеними літерами?

-  Правило про написання ненаголошених е, и в корені слова.

  - Чи доводилось вам звернутись до словника?

2. Попереджувальний диктант

Стежина, тижневий, шелестіти, береговий, листочок, шептати, вечеря, серпневий.

3. Складання речень.

Учні вводять слово стежина в речення і усно встановлюють зв'язок слів у ньому.

 

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

- Сьогодні ми будуватимемо речення за поданими схемами.

ІV. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ

1. Колективне виконання впр. 73

2. Вправа «Навпаки» (за матеріалами впр.74)

V.  ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

VІ. ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ

Колективна робота

Завдання 1

Накреслити схему речень.

З півночі дме холодний вітер. Поля озимини вкрились снігом.

-

 

Прийменник у реченні не підкреслюється, оскільки він не є членом речення, а потрібен тільки для зв'язку слів у реченні.

 

Завдання 2

За поданими схемами скласти речення.

--------------      ==========.  Сонечко сідає.

=========      --------------- .  Настає вечір.

--------------       ========= ……….  . Пташки затихли у гаю.

Завдання З

      Скласти і записати речення за запропонованою схемою.

 

 Хто?

     Що робить?

 Який?

 Де?

 
 

 

Завдання 4

 Самостійна робота

1-а       група  (учні з низьким рівнем пізнавальної активності)

Скласти речення за такими схемами.

 Хто? Що робить? Що?

 Який? Хто? Що робить? Де?

       2-а група (учні з високим рівнем пізнавальної активності)

Скласти речення за серією малюнків «Допомога птахам узимку» та схемами.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

Проводиться гра «Таке однакове і таке різне речення».

Завдання. Із запропонованого речення скласти різні його варіанти, виразно вимовляючи, зміню­ючи логічний наголос.

Водяний павук змайстрував будиночок із повітря.

Змайстрував водяний павук будиночок із повітря.

      Будиночок із повітря змайстрував водяний павук.       

      Із повітря змайстрував водяний павук будиночок.

      Павук водяний змайстрував будиночок із повітря.

    VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

    Вправа 75, с. 37.

 

Переглядів: 593 | Додав: Oksana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar